6 Mart 2012 Salı

Oracle SPARC SuperCluster

Oracle SPARC SuperCluster

Bu yazımda Oracle'ın geliştirdiği birçok ürünün bir arada yer aldığı SPARC SuperCluster ürününden bahsediyor olacağım.Oracle SPARC SuperCluster T4-4 ürünü genel kullanım için tasarlanmış bir sistemdir. Yüksek performans, ölçeklenebilirlik, sistem sürekliliği ve diğer bütün Oracle bileşenlerinin bir arada yer aldığı bir üründür. Bünyesindeki ürünler aşağıdaki gibidir;

* SPARC T4-4
* Oracle Exadata Storage Server
* Sun ZFS Storage 7320
* Oracle Solaris 11
* Oracle VM for SPARC
* Oracle Solaris Containers
* Oracle Solaris Cluster
* Oracle Enterprise Manager Ops Center
* Oracle Database 11gR2
* Real Application Clusters
* Exalogic Elastic Cloud
* Oracle Optimized SolutionsÖzel Tasarım: SPARC T4-4 sunucuları yüksek performans sunarken eşzamanlı işyükünü de kaldırabilmektedir.

Yüksek Performans: 10 kata kadar sorgu performansı sağlamaktadır. Veri sıkıştırması ve OLTP platform çözümleri sunmaktadır.

Yüksek Erişilebilirlik: Donanım artıklığı, birden çok I/O yolu ve gelişmiş cluster çözümleri sunmaktadır. Bu bağlamda görev kritik uygulamalar için paralel çözümler sunmaktadır.

Entegre Sanallaştırma: Gelişmiş güvenlik ve utilizasyon, daha fazla esneklik ile Oracle VM SPARC sunucuları sunulmaktadır. 

Yüksek Hızlı Infiniband: Exadata ve Exalogic'de bulunan Infiniband ağ bağlantısı SPARC SuperCluster'da da sunulmaktadır. %63'e kadar daha hızlı RAC transaction cevapları elde edilmektedir.

İnanılmaz Ölçeklenebilirlik: 8'e kadar SPARC SuperCluster kurulumu Infiniband bağlantı aracılığı ile yapılabilmektedir.

Sağlam Yönetim: Enterprise Manager Ops Center aracılığı ile basit yönetilebilirlik.


Tasarımı, testleri ve teslimatı tamamen Oracle tarafından gerçekleştirilen bu yeni ürün her anlamda eşsiz bir çözüm sunabilmektedir.

Oracle SPARC SuperCluster hakkında teknik detaylara ulaşabilmek için tıklayınız.

İyi çalışmalar dilerim.

Ogan

Hiç yorum yok:

Takip et: @oganozdogan